XLVI Ogólnopolska Szkoła Chemii „Potęga pierwiastków”

Studenckie Koło Naukowe Uniwersytetu Warszawskiego „Fulleren” działające na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 29.04-03.05.2017 r. zorganizowało XLVI Ogólnopolską Szkołę Chemii „Potęga pierwiastków”, która odbyła się w Centrum Badań i Edukacji Statystycznej GUS w Jachrance.

XLVI edycja Szkoły Chemii odbyła się pod hasłem „Potęga pierwiastków”, co doskonale odzwierciedla istotę chemii we współczesnym świecie. Podczas konferencji studenci mogli przedstawić wyniki swoich badań oraz zaprezentować swoje chemiczne zainteresowania. Wykłady wygłosili czołowi polscy naukowcy: dr hab. Agnieszka Szumna, prof. IChO PAN; prof. dr hab. Robert Hołyst; dr hab. Andrzej Kudelski, prof. UW, oraz prof. Bartosz Grzybowski.

XLVI Ogólnopolska Szkoła Chemii „Potęga pierwiastków” objęta była patronatem honorowym: Marszałka Województwa Mazowieckiego, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. UW dra hab. Marcina Pałysa; Prorektora ds. studenckich i jakości kształcenia prof. UW dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika; Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego prof. UW dra hab. Andrzeja Kudelskiego; Dyrektora Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Ewy Bulskiej; Dyrektora Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk prof. dra hab. Sławomira Jarosza oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Data publikacji: 09 maja 2017

Data ostatniej modyfikacji: 09 maja 2017